Organiseringsudvalget

Organiseringsudvalget er ansvarlig for DSU’s organiseringsarbejde, kampagneindsatser og afdelingsunderstøttelse. Du kan kontakte organiseringsudvalgets ledelse, hvis du har gode idéer til kampagner eller har brug for hjælp i din lokalafdeling.

Udvalgsledelse

Signe Kaulberg

Signe Kaulberg

Forbundssekretær

Tlf.: 26 80 33 46
E-mail: SKJ@DSU.net
Afdeling: DSU Roskilde

Daniel Buur

Daniel Buur

Hovedbestyrelsessekretær

Tlf.: 51 49 99 33
E-mail: daniel.buur.christensen@dsu.net
Afdeling: DSU Herning

Stine Eiby

Stine Eiby

Afdelingssekretær, Vestdanmark

Tlf.: 51 14 64 80
E-mail: Stine.Falk.Eiby@DSU.net
Afdeling: DSU Randers

Astrid Seerup Hass

Astrid Seerup Hass

Afdelingssekretær, Østdanmark

Tlf.: 60 13 26 64
E-mail: astrid.hass@dsu.net
Afdeling: DSU Roskilde

Øvrige medlemmer af OU:

 

Sofie Kümpel

Distriktssekretær, DSU København

Tlf.: 22 12 79 16
E-mail: SK@DSU.net
Afdeling: DSU Amager

Asbjørn Frier

Distriktssekretær, DSU Københavns Omegn

Tlf.: 28 18 11 66
E-mail: Asbjoern.Frier@DSU.net
Afdeling: DSU Ballerupkredsen

Mathias Niebuhr

Distriktssekretær, DSU Nordsjælland

Tlf.: 29 85 71 20
E-mail: mathias.niebuhr@dsu.net

Victoria Laursen

Distriktssekretær, DSU Sjælland

Tlf.: 29 86 24 78
E-mail: victoria.laursen@dsu.net

Stine Barnhøj

Distriktssekretær, DSU Fyn

Tlf.: 51 30 38 28
E-mail: Stine.Barnhoej@DSU.net

Alexander Skov Kristensen

Distriktssekretær, DSU Sydjylland

Tlf.: 24 27 73 08
E-mail: AlexSkov234Krist@Gmail.com

Ida Krestine Bille Andersen

Distriktssekretær, DSU Midtjylland

Tlf.: 61 60 26 69
E-mail: ida.bille.andersen@gmail.com

Peter Holm Nielsen

Distriktssekretær, DSU Nordjylland

Tlf.: 20 40 39 22
E-mail: Peter@Nielsen-privat.dk

Frederik Rigstad

Distriktssekretær/afdelingsformand, DSU Bornholm

Tlf.: 42 48 20 02
E-mail: Frederik.Rigstad@hotmail.dk