Organiseringsudvalget

Organiseringsudvalget er ansvarlig for DSU’s organiseringsarbejde, kampagneindsatser og afdelingsunderstøttelse. Du kan kontakte organiseringsudvalgets ledelse, hvis du har gode idéer til kampagner eller har brug for hjælp i din lokalafdeling.

Udvalgsledelse

Morgan Krüger

Morgan Krüger

Forbundssekretær

Tlf.: 40 95 54 00
E-mail: MK@DSU.net
Afdeling: DSU Roskilde

Signe Kaulberg

Signe Kaulberg

Afdelingssekretær, Østdanmark

Tlf.: 26 80 33 46
E-mail: SKJ@DSU.net
Afdeling: DSU Roskilde

Stine Eiby

Stine Eiby

Afdelingssekretær, Vestdanmark

Tlf.: 51 14 64 80
E-mail: Stine.Falk.Eiby@DSU.net
Afdeling: DSU Randers

Øvrige medlemmer af OU:

 

Sofie Kümpel

Distriktssekretær, DSU København

Tlf.: 22 12 79 16
E-mail: SK@DSU.net
Afdeling: DSU Amager

Asbjørn Frier

Distriktssekretær, DSU Københavns Omegn

Tlf.: 28 18 11 66
E-mail: Asbjoern.Frier@DSU.net
Afdeling: DSU Ballerupkredsen

Marcus Guldager

Distriktssekretær, DSU Nordsjælland

Tlf.: 24 96 96 62
E-mail: Marcus.Guldager@DSU.net

Rosemarie Visby

Distriktssekretær, DSU Sjælland

Tlf.: 21 91 33 54
E-mail: RNV@DSU.net

Stine Barnhøj

Distriktssekretær, DSU Fyn

Tlf.: 51 30 38 28
E-mail: Stine.Barnhoej@DSU.net

Alexander Skov Kristensen

Distriktssekretær, DSU Sydjylland

Tlf.: 24 27 73 08
E-mail: AlexSkov234Krist@Gmail.com

Anne Pilgaard

Distriktssekretær, DSU Midtjylland

Tlf.: 41 83 38 82
E-mail: Anne.Pilgaard@DSU.net

Peter Holm Nielsen

Distriktssekretær, DSU Nordjylland

Tlf.: 20 40 39 22
E-mail: Peter@Nielsen-privat.dk

Frederik Rigstad

Distriktssekretær / afdelingsformand, DSU Bornholm

Tlf.: 42 48 20 02
E-mail: Frederik.Rigstad@hotmail.dk